فرماندار:اگر شهرستان در هر بخش از میانگین استانی عقب باشد، نشانه بی تدبیری مدیر آن بخش است

فرماندار:كار درشهرستان سقز برایم افتخار است

جلسه شورای اداری شهرستان سقز برگزارشد.در این جلسه نادر فخری فرماندار شهرستان سقز، با تبریک فرارسیدن ماه ربیع الاول وشکرگزاری از درگاه خداوند به خاطر بارش برف اخیر، از تلاش مسئولان به خاطر تدیبر، تلاش ، امداد رسانی، اسکان مسافران ، همت وهمدلی، تعهد خدمت به مردم ، ایجاد رضایتمندی درشهروندان و هیئت امنای مساجد روستاهایی که مسافران را اسکان دادند وشرکت خصوصی هیوا لرد که در برفروبی همکاری نمود تقدیر وتشکر کرد.

فخری اسکان 2115 مسافر، راهگشایی 200 مسیر روستایی و 3 مسیر اصلی بین شهری، تعویض 18 تیر برق زیر بارش برف وکولاک وبرقراری قطعی برق ومخابرات روستاها را نشانه همت راستین مجموعه مدیریتی شهرستان ، اخلاص وتلاش شبانه روزی ستاد بحران اعلام واضافه کرد:با وجود حجم مشکلات ناشی از بارش برف اخیر، با دلسوزی وتعهد کاری مسئولان در کمترین زمان ممکن مشکلات برطرف شد واز نزدیک مردم فهیم وبصیر وقدرشناس شهرستان سقز از این تلاش و وظیفه قدردانی کردند.

فخری، در این جلسه، کار در شهرستان سقز وخدمتگزاری به مردم شریف شهرستان را توفیق خداوندی عنوان کرد وخطاب به تمام مسئولان شهرستان گفت:از اینکه افتخار همکاری با شما را دارم خرسندم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود،  تلاش های کارگروه اشتغال وسرمایه گذاری وکارگروه توسعه بخش کشاورزی را ستود واضافه کرد:کسب رتبه اول در بحث اشتغال و درآستانه به دست آوردن رتبه نخست در بحث توسعه بخش کشاورزی از جمله  مواردی است که نشان دهنده خدمت صادقانه مجموعه مدیریتی شهرستان است.

وی پیشرفت 83 درصدی 3262 واحد مسکن مهرشهرستان را نیز از جمله دیگر اقدامات خوب شهرستان بر شمرد وتاکید کرد که تا پایان دولت دهم بایستی بخش زیادی از این واحدها تحویل مردم شریف شهرستان داده شود.

فرماندار،خواستار ترغیب وتشویق سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری در شهرستان ، نظارت بر بازار توسط تمام مجموعه ادارات وکارمندان شهرستان، شناسایی وخنثی کردن توطئه های دشمن، حرکت با بصیرت، برگزاری با شکوه جشن های دهه فجر، تسریع وتسهیل در پرداخت تسهیلات توسط بانکها،سرمایه گذاری نکردن در موسساتی که مجوز از بانک مرکزی ندارند، تکریم ارباب رجوع،اجرا ی فریضه امر به معروف ونهی از منکروتسری آن به جامعه شد.

فرماندار شهرستان سقز در بخش دیگری از سخنان خود ، انتخابات پیش روی سال 92 را با اهمیت، بسیار حساس وخطیرتوصیف کردوبا اشاره به بیانات اخیر مقام معظم رهبری گفت: فضای شهرستان را انتخاباتی نکنید وبایستی آمادگی لازم برای حضور حداکثری مردم ورعایت قانون را داشته باشید.

فرماندار:عقب بودن شهرستان از میانگین استانی ، نشانه بی تدبیری مدیر آن بخش است


فرماندار با اشاره به نقش مهم مجموعه ادارات در توسعه شهرستان ،عقب بودن شهرستان از میانگین استانی در بحث برخورداری روستاها از گاز طبیعی وآسفالت راه روستایی ومقاوم سازی را متذکر شد و تاکید کرد::نبایستی در هیچ بخشی برخورداری شهرستان از میانگین استانی کمتر باشد واین موضوع از هیچ مدیری شهرستانی ، پذیرفتنی نیست.

وی این موضوع را از جمله شاخص هایی دانست که در ارزشیابی مدیران مدنظر قرار می گیرد وعنوان کرد:در هربخش از میانگین استانی عقب باشیم نشانه عدم توانایی مدیر آن بخش است.

فخری از تشکیل کمیته اولویت بندی ونیاز سنجی جهت توزیع عادلانه اعتبارات در شهرستان خبر داد وگفت:این کمیته کارشناسی از مجموعه مسئولان صاحبنظرادارات شهرستان تشکیل خواهد شد وپروژه های اساسی که نیاز شهرستان است در این شهرستان اجرا خواهد شد.

وی در توضیح پروژه های مهم شهرستان ، تکمیل وساخت فرودگاه سقز را یکی از مهمترین مسائل و زیر ساختهای شهرستان دانست واظهار داشت:تسریع در ساخت این فرودگاه به خاطر اینکه در توسعه استان ، استانهای همجواروکشور نقش بسزایی دارد برای شهرستان از اهمیت زیادی برخورداراست.

وی مسئولان را فراخواند تا هیچ گونه ساخت وسازی در حریم طرحهای اساسی شهرستان ساخته نشود زیرا ساخت وسازهای غیر مجاز موجبات بی نظمی در بافت شهری و ممانعت از ساخت طرح اصلی را فراهم خواهد ساخت وخدمات رسانی به شهروندان را با مشکل مواجه خواهد کرد.

فرمانداربا تقدیر از صداوسیمای استان از راه اندازی سیستم دیجیتال صداوسیما در آینده نزدیک واختصاص 160 میلیون تومان برای تقویت ایستگاههای گیرنده صداوسیما از محل اعتبارات سفر مقام معظم رهبری در شهرستان خبرداد وگفت:مقدمات این کار فراهم شده است وبا راه اندازی سیستم دیجیتال، همزمان 16 کانل دریافت خواهد شد.

در این جلسه همچنین حاج ماموستا حسین زاده امام جمعه شهر سقز و ماموستا غفوری امام جمعه شهر صاحب طی بیاناتی به اهمیت مسئله وقف در اسلام وجامعه پرداختند.

مدیر جهاد كشاوری سقز:800 هكتار زمین برای واگذاری به سرمایه گذاران شناسایی شده است

در ادامه این جلسه ، پیشداد مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سقز نیزگزارشی از اقدامات کارگروه توسعه بخش کشاورزی ارائه داد وگفت:در راستای توسعه بخش کشاورزی شهرستان سقز اقدامات مناسبی صورت گرفته ودر دستور کار است که از جمله می توان به واگذاری زمین از منابع ملی به فارغ التحصیلان بیکار، ایجاد سایت های باغی ، شناسایی 800 هکتار زمین برای واگذاری، تشکیل 6 تعاونی مهر که هرکدام 35 هکتار زمین دریافت خواهند کرد اشاره کرد.

پیشداد در توضیح بیشتر اقدامات صورت گرفته اضافه کرد:16 جلسه تشکیل  و 906 طرح مصوب شده و 13 میلیارد و880 میلیون تومان به 280 طرح از این 906 طرح توسط بانک های عامل پرداخت شده که در همین راستا بانک کشاورزی شعبه مرکزی شهر سقز در پرداخت تسهیلات در استان رتبه اول را کسب کرده است.

دغدغه اصلی مسئولان اشتغال است

اردلان،‌رئیس اداراه كار،‌تعاون ورفاه اجتماعی نیز گزارشی از اقدامات اشتغال زایی در شهرستان ارائه داد وگفت:از دغدغه های اصلی مسئولان، اشتغال است و7146 تعهد ایجاد شده اشتغال برای ادارات شهرستان محقق گردیده ودر این مورد بیش ار 113 درصد پیشرفت داشته ایم كه بیشتر ادارات از تعهد در نظرگرفته شده بیشتر اشتغال ایجاد كرده اند و شهرستان سقز در این حوزه رتبه نخست را در استان كسب كرده است.

وی خاطرنشان ساخت كه به امید خدا بتوانیم از طریق جذب نقدینگی برای واحدهای صنعتی، بحث صیانت از تولید، بازدیدهای كارشناسی وشناسایی مشكلات ، زمینه های لازم جهت جذب اعتبار و توسعه هرچه بیشترشهرستان را فراهم سازیم.

در ادامه این جلسه، رضایی رئیس شركت گاز ناحیه سقز نیز از مجموعه ادارات ومردم خواست با توجه به افزایش 12 درصدی مصرف گاز شهرستان در این زمینه صرفه جویی لازم را انجام دهند/روابط عمومی فرمانداری شهرستان سقز


 

 

 

2 بهمن 91