فرماندار شهرستان سقز:انتخابات تجلی حماسه سیاسی است؛ مردم سقز حماسه دیگر خلق خواهند نمود

جلسه بررسی مشكلات دهستان گلتپه با حضور فرماندار شهرستان سقز،‌ نماینده مردم شریف شهرستانهای سقز وبانه در مجلس شورای اسلامی وجمعی از مسئولان در مسجد روستا برگزار شد.

جلسه بررسی مشكلات دهستان گلتپه با حضور فرماندار شهرستان سقز،‌ نماینده مردم شریف شهرستانهای سقز وبانه در مجلس شورای اسلامی وجمعی از مسئولان در مسجد روستا برگزار شد.در این جلسه مهندس نادر فخری،‌فرماندار شهرستان سقز حضور در روستاها وتشكیل جلسه برای بررسی مشكلات را اقدامی مهم برای تسریع در رفع مشكلات دانستند وتاكید نمودند مطالبات به حق را با جدیت پیگیری و در حد توان واختیارات،‌قول های داده شده را عملی خواهیم نمود.نادر فخری در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به نامگذاری سال 92 از سوی مقام معظم رهبری(مدظله العالی) به نام سال حماسه سیاسی وحماسه اقتصادی،‌انتخابات ریاست جمهوری وشوراهای اسلامی شهر و روستا را تجلی وتبلور حماسه سیاسی دانستند و در خصوص حضور در انتخابات اظهار داشتند:زمانی رفتن به جبهه تكلیف بود وامروز حضور در انتخابات بر ما تكلیف است.

ایشان انتخابات سال 92 را حساس وتاثیرات آنرا در معادله های داخلی وخارجی وسرنوشت مردم ارزشمند توصیف نمودند وبا اشاره به بیانات مقام معظم رهبری(مدظله العالی)در اولین روز از سال 92  در مورد اهمیت انتخابات و نقشه دشمن برای كمرنگ نمودن حضور مردم گفتند:بزرگترین تئوریسین ها وسیاستمداران از جمله كشور امریكا بر این باورند كه توطئه ها وشیطنتهایی كه سالهاست علیه ایران اسلامی هزینه می كنند با یك كلام وسخنرانی رهبر فرزانه انقلاب باطل خواهد شد.

فخری اظهار امیدواری نمودند تا مردم شریف ،‌ بصیر ودیندار شهرستان سقز مانند انتخابات مجلس نهم ، با حضور گسترده در انتخابات 24 خرداد 92 حماسه دیگری خلق نمایند.

ایشان با اشاره به ویژگی های افراد اصلح برای انتخاب از سوی مردم خواستار انتخاب افراد ولایتمدار ،‌ولایت پذیر، قانون مدار وقانون گرا،‌با صداقت ،‌باشهامت وشجاع شدند ودر خصوص انتخابات به مسئولان گفتند:بر مسئولان واجب شرعی وقانونی است كه تلاش نمایند زمینه حضور با نشاط وشاداب مردم را برای انتخابات پر شور ومشاركت گسترده فراهم نمایند وبا اجرای قانون و رعایت اصل امانتداری  و  عدالت را در برگزاری انتخابات مد نظر قرار دهند.

ایشان با اشاره به اهمیت برگزاری انتخابات و وجود قانون مدون در ایران اسلامی ،‌برگزاری 26 دوره انتخابات در 34 سال دوران شكوهمند انقلاب اسلامی ( 4 دوره انتخابات خبرگان رهبری،‌3 دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر ورستا، 9 دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و 10 دوره انتخابات ریاست جمهوری ) را  نماد مردم سالاری اسلامی دانتسند.

فرماندار در بخشی دیگر از سخنانش به موارد در دست اقدام برای روستاهای شهرستان سقز در سال 92 از جمله گازرسانی به روستاها ، تبدیل شدن سرا به بخش در 6 ماهه اول ،‌ احداث سالن سقف بلند یا سقف كوتاه در تمام مراكز دهستانهای مستعد واحداث سالن سقف كوتاه در روستاهای پر جمعیت‌ و بازدید از روستاها ‌اشاره واضافه نمودند؛  انجام كارهای عمرانی وخدمات رسانی بدون مشاركت مردم اماكن پذیر نخواهد بود و در ادامه بر نظارت دهیاران ، ‌شوراهای اسلامی ومردم بر كار پیمانكاران به هنگاگ اجرای پروژه های عمرانی تاكید نمودند.

نماینده مردم شریف شهرستانهای سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی:

حضور در مراكز دهستانها جهت بررسی و رفع مشكلات مردم اقدامی ارزشمند است

در این جلسه همچنین محسن بیگلری، ‌نماینده مردم شریف شهرستانهای سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی حضور در مراكز دهستانها جهت بررسی و رفع مشكلات مردم را اقدامی ارزشمند دانستند واز مردم وشوراهای اسلامی روستا خواستند تا با بررسی دقیق به بیان تمام مشكلات جهت پیگیری ازسوی مسئولان بپردازند.

بیگلری، به تلاش های صورت گرفته در خصوص رفع مشكلات مردم در نطقهای پیش از دستور خود  در مجلس شورای اسلامی از جمله گرفتن دستور تبدیل شدن گلتپه به بخش از معاون اول محترم رئیس جمهور،‌برخورداری بیشتر مردم روستاهای حاشیه سد شهید كاظمی از آب سد ،‌ بهره برداری صحیح از معادن اشاره نمودند وادامه دادند ؛ تبدیل شدن فرمانداری شهرستان سقز به ویژه،‌گرفتن دستور گازرسانی به 25 روستا از وزیر نفت و گازرسانی به 44 روستای شهرستان سقز در سال 92 از مواردی است كه از این پیگیری ها به ثمر نشسته است.

ایشان در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به اهمیت انتخابات سال 92 و تاثیر مشاركت حداكثری مردم در سرنوشت آنان، خواستار انتخاب اصلح از سوی مردم شد.

در این جلسه سامان عرفانی بخشدار زیویه هم خواستار تسریع در رفع مشكلات روستاهای این بخش شد. رئیس شورای اسلامی بخش زیویه وتعدادی از اعضای شوراهای اسلامی روستاهای دهستان گلتپه هم به بیان مشكلات روستاها پرداختند.در پایان این جلسه فرماندار،‌نماینده ،‌مسئولان و مردم از محیط داخل روستای گلتپه بازدید نمودند. همچنین ، فرماندار ،‌نماینده مردم شریف در مجلس شورای اسلامی ،‌رئیس شورای بخش مركزی وجمعی از مسئولان از تعدادی روستای دهستان گلتپه از جمله؛ چوملو، چاغرلو، قلعه كهنه و لگزی بازدید نمودند.شایان ذكر است دهستان گلتپه از توابع بخش زیویه شهرستان سقز ،  دارای 36 روستا و 7194 نفر جمعیت  است كه روستای گلتپه با 279 خانوار وجمعیت 1230 نفر ، پرجمعیت ترین روستای این بخش محسوب می شود/روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان سقز

17 فروردين 92