اخبار

آغاز توزیع 180 تُن میوه شب عید در سقز

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان سقز از آغاز توزیع 180 تُن میوه شب عید در 10 مکان شهرستان سقز خبر داد و اعلام کرد: سقز میزبان تامین میوه شب عید شهرستان های بانه و دیواندره است.
آغاز توزیع 180 تُن میوه شب عید در سقز

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سقز، بهنام میرزایی گفت: سیب درختی و پرتقال هرکدام به قیمت مصوب برای مصرف كننده ۵۵۰۰ تومان از امروز تا 15 فروردین توزیع می شود.
میرزایی مکان های تعیین شده و زمان توزیع میوه شب عید در شهرستان سقز را به شرح زیر اعلام کرد:
خیابان ۳۲ متری، میدان استقلال، میدان معلم (کریم آباد)، میدان قدس، میدان شهدا، پارک کودک،  شهرک دانشگاه حوالی مسجد امام غزالی، شهرک دانشگاه چراغ قرمز چهارراه قوخ، شهرک مسکن مهر جاقل و  شهر صاحب (شرکت تعاونی اترک) 
زمان:هر روز صبح از ساعت ۹:۳۰ تا ۱۲:۰۰ ظهر و بعدازظهرها از ساعت ۱۵:۰۰ تا ۱۹:۰۰ 
میرزایی همچنین افزود: فروش به صورت جعبه برای متصدیان منعی ندارد اما فروش به هر خانواده فراتر از عرف مصرف ممنوع است.
وی ادامه داد:با توجه به اینکه نظارت بر توزیع به صورت محسوس و نامحسوس توسط بازرسان این اداره انجام خواهد شد از شهروندان خواست مراتب هر نوع تخلفی در این زمینه را با شماره تماس ۱۲۴ در میان بگذارند.
رئیس صمت شهرستان سقز با اشاره به اینکه توزیع میوه شب عید هر روز و تا پایان تعطیلات در بازه زمانی توزیع اعلام شده جریان خواهد داشت از شهروندان خواست به اندازه مصرف خرید و در خرید تعجیل نکنند و با توجه به شیوع کرونا ضمن رعایت فاصله مناسب در غرفه های توزیع، از تجمع جدٱ خودداری کنند.
وی از همکاری سازمان و شرکت تعاونی روستایی شهرستان سقز و شهرداری سقز برای بستر سازی جهت توزیع میوه شب عید تشکر کرد.
وی باری دیگر با بیان اینکه در انبارهای شهرستان به اندازه کافی مواد ذخیره شده است و بر اساس کشش و نیاز بازار تامین و عرضه خواهد شد از مردم شهرستان سقز خواست: نگران تامین مایحتاج ضروری به ویژه کالاهای اساسی نباشند.
میرزایی بیان کرد: خوشبختانه جز در مواردی معدود در کمبود شوینده های به ویژه ضد عفونی کننده هیچ کمبودی در فروشگاه ها وجود ندارد .
وی استدلال کرد: این کمبود به دلیل تقاضای مردم برای خرید محصولات ضدعفونی کننده بوده و از سوی دیگر، متصدیان فروشگاه ها فرصت شارژ دوباره این بخش از فروشگاه خود را پیدا نکرده اند..
میرزایی همچنین عنوان کرد:با توجه به تاکید ستاد مدیریت مبارزه با کرونای شهرستان سقز و فرماندار و اطلاعیه های اتاق اصناف از تمام واحدهای صنفی خواست، توصیه همکاران دانشگاه علوم پزشکی کردستان و شبکه بهداشت سقز را جدی گرفته  و با رعایت اصول بهداشتی، تضمین کننده سلامت خود و جامعه باشند و همچنین با ماندن در خانه های خود و خروج غیر ضرور در کاهش خطر کرونا ویروس مشارکت داشته باشند.

بازدید [ 123 ]