اخبار

فرماندار سقز:

بازار تا پایان روز دوشنبه تعطیل است و با خاطیان برخورد قانونی می شود

فرماندار شهرستان سقز اعلام کرد:بازار سقز تا پایان روز دوشنبه تعطیل است و با خاطیان برخورد قانونی می شود.
بازار تا پایان روز دوشنبه تعطیل است و با خاطیان برخورد قانونی می شود

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سقز، کامیل کریمیان ، فرماندار سقز امروز جمعه با اظهار تاسف از افزایش مرگ و میر و بستری های ناشی از ویروس کرونا و مشکوک به آن تصریح کرد: شیوع کرونا در سقز روند افزایشی دارد و این یک هشدار جدی برای تمام مردم است.
کریمیان تصریح کرد: با توجه به وضعیت وخیم شیوع ویروس کرونا در سقز، تمامی مغازه‌ها اعم از بازار و سایر محلات شهری (غیر از چند فروشگاه محدود که مایحتاج شهروندان را تأمین می‌کنند) تا روز دوشنبه حق هیچگونه فعالیتی ندارند و در صورت مشاهده با آنها با هماهنگی انجام شده با اتاق اصناف، برخورد جدی و قانونی صورت می‌گیرد.
کریمیان با اشاره به اینکه در تجمع ها ویروس کرونا شیوع پیدا می کند و کنترل آن سخت و احتمال همه گیر شدن ممکن است،  تاکید کرد:من شرمنده تک تک شهروندان به ویژه بازاریان و کاسبان عزیز هستم ولی این اعمال محدودیت ها برای حفاظت از سلامت شهروندان است.
وی عنوان کرد: تعدادی از مردم عزیز به توصیه ها گوش می کنند و با رفتار فرهنگی و مدنی، کسب و کار را تعطیل کرده اند و در خانه هایشان مانده اند ولی جمعی از مردم هنوز اخطارها و تذکرات این ویروس سهمناک را جدی نگرفته اند.
وی ادامه داد: جمعی از مغازه داران به ویژه در محلات با باز کردن محل کسب و بی توجهی به توصیه ها حاضر نیستند در خانه بمانند در حالی که بسته بودن مغازه باعث می شود تا جان خود و خانواده اشان و دیگران به خطر نیفتد.
کریمیان تصریح کرد: در این برهه از زمان همه نیازمند همدلی و همراهی هستیم تا با توکل به الطاف باریتعالی از این بحران با کمترین خسارت جانی و مالی عبور کنیم.
وی باری دیگر یادآور شد: تمام تلاش دولت و مردم و  کمپین های مردم نهاد، کمک برای عبور از این بحران است تا جایی که به امید خدا شاهد کمترین تلفات انسانی ناشی از این ویروس باشیم.
فرماندار سقز از ماموستایان، فعالان فرهنگی و اجتماعی درخواست کرد مردم برای ماندن در خانه، باز نکردن مغازه ها توسط کاسبان و توجه به توصیه ها و هشدارها دقت و همراهی کنند.
فرماندار سقز عنوان کرد؛ پاسخ به شعار در خانه بمانیم، گام نهادن در حوزه امن سلامت و است، ماندن در خانه بهترین واکسن علیه کرونا و ایمن شدن از بیماری و کاهش هزینه های ضروری است.
کریمیان با اظهار اینکه روزهای سخت سپری خواهد شد باری دیگر گفت: بیاییم با ماندن در خانه از مرگ عزیزانمان، پرستاران و پزشکان، یتم شدن بچه ها، و حفظ سلامت و دمیدن امید در جامعه تلاش کنیم.

 

بازدید [ 130 ]